آینه فنری بزرگنما دیواری حمام FRACK

380.062.00

جدید

پایه استیل ضد زنگ .

قطر: 17 سانتی متر

بزرگنمایی 2.5 برابر .

مناسب جهت حمام و سرویس بهداشتی .

یک سمت آینه ساده و یک سمت بزرگنما .

جزییات بیشتر

1,950,000 ریال

- +

برند : IKEA

پرداخت آنلاین توسط درگاه بانک ملت انجام میپذیرد
پرداخت آنلاین توسط درگاه بانک ملت انجام میپذیرد

اضافه به مقایسه

 
بررسی تخصصی

آینه ها

آینه، وسیله‌ای است که به علت صافی و بازتاب بالایش، بر رویهٔ خود، تصویر اجسام را نشان می‌دهد. پرتوهای نور بازتابیده از رویهٔ یک آینه در نقطه‌ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می‌رسد. بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است.

کهن‌ترین نشانه‌های آینه مربوط به ۶۰۰۰ پیش از میلاد است که در آناتولی (در ترکیه) یافت شده‌است. پس از آن در ۴۰۰۰ پ. م. می‌توان تمدن‌های میانرودان را نام برد. در مصر باستان کهن‌ترین نشانه از آینه به حدود ۳۰۰۰ پ. م. باز می‌گردد. نمونه‌ای دیگر از وجود آینه به حدود ۳۰۰۰ سال پیش در ایران می‌رسد که یعنی در زمان هخامنشیان که آن‌ها با صیقل دادن سنگها و فلزات، آنها را به آینه‌هایی شفاف تبدیل می‌کردند که آثار آن در تالار آینهٔ تخت جمشید باقی مانده‌است. آینه‌های صیقل شده در آمریکای جنوبی و مرکزی به ۲۰۰۰ پیش از میلاد باز می‌گردد. در چین آینه‌های برنجی به ۲۰۰۰ پیش از میلاد باز می‌گردد. آینه‌های روکش شده از فلز در صیدای لبنان در سدهٔ یکم پس از میلاد یافت شده‌است. آینه‌های شیشه‌ای با روکشی از ورقهٔ طلا در نوشته‌های پلینی مهتر در کتاب «تاریخ طبیعی (پلینی)» در سال ۷۷ پس از میلاد نوشته شده‌است.

بسیاری از آینه‌ها با افزودن روکش بازتابنده به یک لایهٔ مناسب ساخته می‌شوند. در بیش‌تر آینه‌ها این لایه به شَوَند(دلیل) آسانی ساخت، سختی، و توانایی داشتن رویهٔ صاف، شیشه است. روکش بازتابنده بیش‌تر به رویهٔ پشت آینه افزوده می‌شود تا از فرسایش و آسیب‌های ناگهانی در پناه بماند.
این لایه شکل داده می‌شود، صیقل داده می‌شود و پاک می‌شود تا سپس روکش شود. آینه‌های شیشه‌ای بیش‌تر با نقره یا آلومنیوم به همراه مجموعه‌ای از دیگر روکش‌ها، روکش می‌شوند.
۱-قلع ۲-نقره ۳-  رنگ
قلع نخست افزوده می‌شود، چراکه نقره نمی‌تواند به شیشه بچسبد. کنانندهها باعث سختی قلع/نقره می‌شوند. مس برای ماندگاری و دیرپایی افزوده می‌شود. رنگ (بیش‌تر موارد سبز) در پشت آینه از خراش‌ها و آسیب‌های ناگهانی جلوگیری می‌کند.
در برخی کاربردها، به ویژه آن‌ها که هزینه اهمیت دارد و یا به دیرپایی بسیار نیازمندند، آینه‌ها از یک مادهٔ توپر مانند فلز صیقل‌زده، ساخته می‌شوند.
برای کاربردهای فنی مانند آینه‌های لیزری، روکش بازتابنده بیش‌تر به روش نشست مکنده به روی رویهٔ بیرونی لایه روکش می‌شود. این کار از بازتاب دوباره و از جذب نور در آینه جلوگیری می‌کند. آینه‌های فنی ارزان‌تر، از روکش نقره، آلومنیوم یا طلا بهره می‌برند (طلا بیش‌تر برای آینه‌های فروسرخ) و بازتاب‌های ۹۰-۹۵٪ را تا هنگامی که نو هستند، بدست می‌آورند. یک روکش محافظ ممکن است برای جلوگیری از اکسید شدن لایهٔ بازتابنده افزوده شود. کاربردهایی که به بازتاب بیش‌تر و یا ماندگاری بیش‌تر نیازمندند، از روکش ترابرقی بهره می‌برند، که می‌تواند بازتاب‌هایی به اندازهٔ ۹۹٫۹۹۹٪ را در یک بازهٔ کوچک از طول‌موج‌ها بدست آورد.

تصوير در آينه محدب:
    در آينه محدب جسم در هر فاصله اي كه باشد تصويري مجازي - مستقيم - كوچكتر از جسم پشت آينه در فاصله كانوني تشكيل مي شود
    تذكر
    اگر جسم در فاصله خيلي دور باشد تصوير در سطح كانوني تشكيل مي شود
    اگر جسم از بينهايت تا سطح آينه به آن نزديك شود تصوير از كانون تا آينه حركت مي كند

    علت كاربرد آينه‌هاي محدب
    الف- تصوير مستقيم
    ب- ميدان ديد وسيع

    عيب آينه محدب
    چون تصور را كوچكتر نشان مي دهد به نظر مي رسد شئ در فاصله دور تري است.
    ميدان ديد آينه
    فضاي جلوي آينه كه توسط چشم در آينه ديده مي شود.
    عوامل مؤثر در ميدان ديد
    الف- نوع آينه
    ب- اندازه آينه
    ج- فاصله چشم تا آينه

 
جزئیات فنی
قطر (سانتیمتر)17 cm
وزن (کیلوگرم)0.75 kg
جنس محصولاستیل
توضیحاتبزرگنمایی 2.5 برابر
نوع شست و شوشست و شو با دستمال مرطوب شده

نوشتن دیدگاه (سوالات خود را در بخش تماس با ما ارسال فرمایید)

آینه فنری بزرگنما دیواری حمام FRACK

پایه استیل ضد زنگ .

قطر: 17 سانتی متر

بزرگنمایی 2.5 برابر .

مناسب جهت حمام و سرویس بهداشتی .

یک سمت آینه ساده و یک سمت بزرگنما .

نوشتن دیدگاه (سوالات خود را در بخش تماس با ما ارسال فرمایید)

لوازم جانبی

30 محصول مشابه یافت شد

مقایسه 0