گلدان فلزی سفید دسته دار SOCKERART H16

101.484.64

جدید

بلندی : 16 cm
حجم : 0.6 لیتر

جنس استیل با روکش مینا .

شست و شو با دست .

قابل استفاده بعنوان پارچ جهت مواد خوراکی و نوشیدنی .

جزییات بیشتر

600,000 ریال

- +

 
بررسی تخصصی

. شما بايد با در نظر گرفتن اين شرايط گلدان مناسب خانه خود را انتخاب كنيد:

1. درباره گياه گلدان بخوانيد: راحت‌ترين كار اين است كه به گلفروشي برويم و از او بخواهيم به ما گلداني بدهد. اما با همين رويه خيلي اوقات گياه خشك مي‌شود. از قبل سعي كنيد درباره گياهي كه منطبق بر شرايط خانه شماست تحقيق كنيد. در اينترنت جست‌وجو كنيد يا يك كتاب در اين‌باره داشته باشيد و بعد از مطالعه دست به خريد بزنيد. بعضي از گياهان به نور كمي نياز دارند و در بدترين شرايط نوري هم مي‌توانند رشد كنند. بعضي از گياهان هم با نور كم خراب مي‌شوند. مطالعه و تحقيق در اين زمينه به شما كمك زيادي خواهد كرد.

2. شرايط خودتان را در نظر بگيريد: آيا شما مي‌توانيد هر روز به گلدانتان رسيدگي كنيد؟ يا مي‌خواهيد هفته‌اي 2 يا 3 روز برايش وقت بگذاريد. گياهان نياز به رسيدگي دارند. آنها موجودات زنده هستند و توجه كسي كه از آنها نگهداري مي‌كند را درك مي‌كنند. زماني كه مي‌توانيد صرف رسيدگي به آنها بكنيد را درنظر بگيريد و گياهي متناسب با شرايط وقتي خودتان بخريد.

3. نور خانه‌تان را بررسي كنيد: شما بايد دقيقا بدانيد وضعيت نوري گلدان چه خواهد بود. پنجره‌تان جنوبي است يا شمالي؟ چند ساعت در روز از پنجره نور دريافت مي‌كنيد؟ اگر نور صبح تا ظهر به خانه وارد شود شرايط نوري خوبي داريد اما نور عصر كم‌رمق است.

شرايط آب و هوايي شهر را درنظر بگيريد: بعضي شهرها گرم و خشك‌اند. بعضي معتدل و مرطوب. بايد حدودا بدانيد شهر و خانه‌تان مرطوب است يا خشك و گرم است يا سرد.

4. از تجربه اطرافيان استفاده كنيد: ببينيد دوستان و آشنايانتان چه گلداني در خانه دارند. گلدانشان سرحال است؟ شرايط نگهداري‌اش را از آنها بپرسيد. با توجه به اين تجربه‌ها گياهتان را انتخاب كنيد. اگر تكثير آن گياه از قلمه امكان‌پذير است يك قلمه از همان گل را به خانه‌تان ببريد. با اين روش مي‌توانيد از بابت سلامت آن گياه خاص مطمئن باشيد.

5. جوگير نشويد: اگر دوست داريد گلداني را براي چند‌ماه نگه‌داريد، با ديدن ويترين مغازه‌هاي گل‌فروشي جوگير نشويد. همه فصول گلدان‌هايي پر از گل‌هاي رنگارنگ پيدا مي‌شود ولي اغلب گياهان گل‌دار به نور كافي نياز دارند. اگر نور كافي نداريد آنها را انتخاب نكنيد يا آمادگي زود خشك شدنشان را داشته باشيد.

 روش نگهداری از گل در خانه داری
از گل ها به محض دریافت یا خریداری مراقبت نمایید. برگهای اضافی آنان، گل ها و برگهای صدمه دیده آنان، ساقه های فرعی اضافی آنان را جدا نمایید و آنان را در یک گلدان تمیز و پرشده با آب ولرم قرار دهید.

آب داخل گلدان را روزانه با آب ولرم عوض نمایید. داخل گلدان را نيز با آب و سرکه یا ماده ضد عفونی کننده طبیعی بشوييد. برای طولانی کردن عمر گل ها از انواع مختلف غذاهای مخصوص گل و گياهان موجود در بازار و یا گل فروشی ها  استفاده نمایید. دستورالعملی که بر روی بسته مکمل نوشته شده را بخوانید و مطابق آن عمل نمایید. استفاده نا صحیح از مکمل های غذایی گل ها موجب آسيب دیدن گل ها و پلاسیده شدن زودرس آنان می شود.

استفاده از اين مکمل ها برای طولانی کردن عمر گلها لازم است زیرا آنان مواد معدنی مورد نياز گياه را به آن می رسانند، از رشد باکتری هايی که منجر به مسدود شدن ساقه گياه می شوند جلوگيری می کنند و موجب رسيدن آب از ساقه به گل می شوند، جوانه ها و غنچه ها را شکوفا می نمایند و موجب شادابی  گل ها می گردند. بعد از هر بار تعویض آب یک پیمانه از غذای مخصوص گلها را به آب جدید اضافه نمایید.

گرده افشانی بعضی از گلها مانند گل سوسن می تواند سبب ایجاد لکه برروی لباس و مبلمان شود ، به همین دلیل قبل از اینکه آن را با گل های دیگر در داخل گلدان قرار دهید، نرینگی آن را با دستمال به آرامی پا ک نمایید. این کار را باید هرچند روز یک بار انجام دهید.

 بهترین گلدان برای گل ها
گلدان های شیشه ای بهترین گلدان برای گلها هستند زیرا کیفیت آب در این گلدانها به بهترین نحوه ممکن ثابت نگه داشته می شود و بهتر قابل به کنترل می باشد از سوی دیگر گلدانهای شیشه ای به علت دارا بودن سطح صاف و صیقلی خود بهتر و آسان تر قابل تمیز شدن می باشند البته بعلت استفاده از آن لوله کشی در پر کردن گلدان امکان رسوب املاح در جداره گلدانها موجود است این رسوب را با شتشوی گلدان با سرکه می توانید از بین ببرید.

اگر گلها را در گلدان فلزی قرار داده اید مکمل غذایی گلها را به آب نیافزایید زیرا در این صورت گلدان فلزی با مکمل غذایی ترکیب شده و آب گلدان اسیدی می شود و به گلها آسیب وارد خواهد شد.

گلدانها را پس از استفاده با آب گرم و سرکه و یا مواد ضد عفونی کننده طبیعی ضدعفونی نمایید.

برش مکرر ساقه ها
برای کوتاه کردن ساقه ها از چاقو و قیچی تیز استفاده نمایید. هر سه تا چهار روز يکبار، ساقه های گل ها را از انتهای ساقه به اندازه یک بند انگشت به طور مورب کوتاه کنيد. ساقه های خشک شده و چوبین را به اندازه 5 تا 10 سانتی متر و به طور مورب کوتاه نمایید. برش مورب موجب می شود تا ساقه آب و مواد معدنی را به بالاترين ميزان به برگها و گل ها برساند برای این کار از يک چاقوی تيز، يا قيچی باغبانی استفاده نمایید. در هنگام کوتاه کردن ساقه ها مواظب باشید که به ساقه گل آسیب و یا فشار وارد ننمایید ساقه آسيب دیده قادر به جذب آب نیست . قسمتهای آسیب دیده دسته گل را دور بریزید.

شرایط محل قرار دادن گلدان گل
گلدان گل را در محيط خنک قرار دهيد. دمای مناسب برای نگهداری بيشتر گل ها در حدود بیست درجه است.

گلدان را در محلی قرار دهید که به طور مستقيم در معرض تابش نور خورشيد قرار نگیرد.
گلدان گل را دور از گرما و یا سرمای شديد قرار دهید.
گلدان گل را دور از وسایل گرمازا مانند شوفاژ و غیره قرار دهید .

گلدان گل را در بالای تلويزيون و وسایل الکتریکی ای  که اشعه های گرم از آنان ساطع می شود قرار ندهيد این وسایل در حین استفاده از خود گرما تولید می نمایند و گرمای تولید شده توسط این وسايل آبرسانی به گلها را مختل می نماید.

گلدان گل را دور از وزش باد قرار دهید.

گلدان گل را دور از سبد میوه و سبزیها قرار دهید. ميوه ها، سبزیها و مواد فاسد شده و یا رسیده از خود گاز اتيلن ساطع می نمایند و این گاز موجب پژمرده شدن زودرس گلها می شود.

شرایط قابل توجه دیگر در نگهداری از گلها
ساقه گل ها باید همواره در مقدار کافی و لازم آب قرار داشته باشند.
ساقه گل ها را هرگز به طور کامل کال ننماید و همه برگهای آن را جدا نکنید.

بعضی از گلها نسبت به بی آبی حتی برای فاصله زمانی کوتاه نیز بسیار حساس می باشند.

اول ساقه گل ها را به طور مورب با زاویه 45 درجه ببرید و سپس آنها را در گلدان آب قرار دهید.

در نزدیکی گلدان گل  از سیگار کشیدن خودداری نمایید زیرا دود موجب ساطع شدن گاز اتیلن و پژمردگی گلها می گردد.

گلدان گل را در محل با رطوبت زیاد قرار ندهید.

بزرگی گلدان گلها باید مناسب بزرگی دسته گل باشد طوری که گلها به هم فشرده نشوند.

گلدان را پس از استفاده با مواد ضد عفونی کننده طبیعی ضد عفونی نمایید.
گل ها را در گلدان با آب کافی و لازم قرار دهید 15 سانتی متر آب روزانه در گلدان به طور معمول کافی است.

اگر گلها در هنگام دریافت یا خریداری پژمرده یا سرمازده بنظر می رسند به اندازه 5 سانتی متر ساقه آنها را کوتاه نمایید و آنها را به مدت سه ساعت در لابلای کاغذروزنامه مرطوب در یک محل خنک قرار دهید تا آب را به خود جذب نمایند.

خرافات در مورد نگهداری از گل ها!
*قرار دادن یک سکه مسی در آب گلدان!
*ریختن مشروب در آب گلدان!
*ریختن نمک در آب گلدان!
*شکستن ساقه گلها!
*ایجاد شکاف در ساقه گلها!
*له کردن ساقه ها!
*پختن ساقه ها!
*گذاشتن ساقه ها در آب جوش !

خاکی که در گل کاری برای گیاهان مهیا می شود، از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی با خاک مزرعه یا باغ متفاوت است.

خاک گلدان باید از نظر بافت در حد متوسط و از نظر مواد آلی بسیار قوی باشد. اگر بافت خاک خیلی سبک باشد؛ یعنی فقط از ماسه و شن به عنوان بخش اصلی تشکیل دهنده خاک استفاده شود، خاک به اندازه کافی آب را در خود نگه نمی دارد و در نتیجه آبیاری پی در پی به زودی مواد غذایی (مواد آلی) خاک شسته شده و گیاه به کمبود مواد غذایی دچار می شود.

بر عکس در صورتی که بر عکس، خاک گلدان رسی و خیلی سنگین باشد؛ یعنی از خاک رس به عنوان بخش اصلی تشکیل دهنده خاک گلدان استفاده شود، چون ذرات رس، چسبندگی زیادی با یکدیگر دارند، آب حاصل از آبیاری گیاه، در لابلای حفره های این خاک اسیر می شود و در نتیجه در خاک حالتِ ماندابی ایجاد می شود و اکسیژن کافی به ریشه های گیاه نمی رسد و اصطلاحا ریشه گیاه خفه می شود و در نهایت گیاه پژمرده می شود.

بنابراین بهترین خاک برای گلدان ها، خاکی با بافت متوسط است، البته می توانیم بافتِ خاک های سنگین را با اضافه کردن ماسه و بافتِ خاک های شنی و سبک را با اضافه کردن مواد آلی مثلِ تورب یا کودهای پوسیده دامی و یا کودهای ناشی از خاک و برگ پوسیده گیاهان (گیاه خاک) اصلاح نماییم.

البته خاک گلدان از نظر بافت یا خواص شیمیایی باید با نیازهای گیاه مورد کاشت تطابق داشته و در تمامی گیاهان گلدانی یکسان نباشد، مثلاً در گیاهانی مثل کاکتوس ها و گیاهان گلدانی پیاز دار مثلِ لیسلیوم، ترجیحا به بافت سبکِ شنی همراه با کمی مواد آلی نیازمندیم. اما بر عکس در گیاهانی دیگر مثل میخک، تاج خروس و گل رز ترجیحا به خاکی با بافتِ نسبتا سنگین، نیاز داریم و بدین منظور باید بافت خاک 60 درصد رس و 40 درصد شن و مواد آلی باشد.

به طور کلی یک خاک خوب باید به نحوی باشد که آب بتواند به راحتی در آن جریان داشته و در نتیجه آبیاری پی در پی، بافتِ آن متراکم نشود و تخلخل خود را حفظ نماید.

 
جزئیات فنی
بلندی (سانتیمتر)16 cm
وزن (کیلوگرم)0.36 kg
حجم600 سی سی
جنس محصولاستیل با روکش مینا
توضیحاتقابل استفاده بعنوان پارچ جهت مواد خوراکی و نوشیدنی .
نوع شست و شوشست و شو با دست

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

مقایسه 0